Kérdése van? +36-20/368-1404
A különböző méretű, színes gyűrűk egymásra pakolása remek szórakozás a kicsiknek.
Infantino márkáról : A gyermekek fejlesztésével foglalkozó szakértők olyanra tervezik díjnyertes játékaikat, hogy folyamatosan fejlesszék különböző képességeiket, érzékeiket, értelmüket. Ugyanakkor soha nem tévesztik szem elől az elsődleges szempontot: az egyszerű varázslatot és a tiszta örömöt, amit egy jó játéknak időről időre biztosítania kell.
JELLEMZŐK:
A montessori torony igazi készségfejlesztő fajáték, és azért olyan népszerű, mert többféle képességet is fejleszt. Melyek ezek?
A kéz finom mozgásainak fejlesztése már újszülött korban kezdődik. Az 1-2 éves gyermek számára minél több olyan montessori játék javasolt, amely a kéz izmait erősíti. A montessori torony elemeinek megfogása és felhelyezése kitűnő erre a célra.
Az egyik legnagyobb kihívás még kezdetben a kisebb-nagyobb elemek helyének megtalálása. Bár már vannak ügyes gyerekek is, akik 7-8 hónapos korukban képesek kirakni a montessori tornyot, helyesen megoldani a feladatot általában az 1 éven felülieknek sikerül. Eközben a soralkotásra való képességük is fejlődik, már észreveszik a mintázatot ebben a montessori játékban.
Nemcsak a megfelelő sorrend kialakítása nehéz még egy kisgyerek számára, hanem az is, hogy a rúdra ráfűzze a karikákat. Ezáltal a szem-kéz koordináció fejlődik, akárcsak egy formabedobó játék használata során. Érdemes mindkét játékot beszerezni, az ülő gyermekek már képesek hosszasan elbíbelődni a színes, formákban gazdag fajátékokkal.
A montessori torony fából készül, hiszen maga Maria Montessori is a természetes alapanyagokat részesítette előnyben. Bár vannak natúr fa montessori eszközök is, a montessori tornyok színesek, mert ez segíti a gyermekek fejlődését. Ezzel a montessori játékkal a színfelismerés is gyakoroltatható. A karikás változatok mellett kockákból álló vagy mintás építőjáték, kirakó is kapható fajáték webáruházunkban, ezek is alkalmasak a formafelismerés fejlesztésére.
Nem is gondolnánk, mennyi mindent fejleszt a montessori torony! A logikai és matematikai készségeket mindenképp meg kell említenünk, hiszen valójában ez az első logikai játéka a kicsinek. A montessori torony építése kezdetben még nehéz feladat, de azáltal fejlődik a gyerkőc feladattudata és kudarctűrése is. Kitartásra neveli a csemetét: újból és újból fel akarja majd építeni a tornyot, ameddig nem sikerül. Végezetül pedig elmondható, hogy a montessori játékok a gyermekek koncentráló képességét is fejlesztik, a játék során összpontosítanak, teljesen elmerülnek a feladat végzésében.