Az etetés és eszközei
Az anyatej, a hozzátáplálás, a cumi, az etetőtál, az etetőszék mind-mind fontos elemei a gyermek étkeztetésének. Mikor kezd el a felkészülést?
Segítünk!
1. A baba születése utáni első hónapokban a legszerencsésebb az, hogyha babánkat anyatejjel etethetjük. Ehhez szakmai tanácsokat, segítséget a védőnőtől tudunk begyűjteni. Nálunk viszont szuper termékeket szerezhettek be ahhoz, hogy ez az időszak kényelmesebb legyen és a baba érdekeit figyelve, minél tovább tarthasson. A mellszívó, a szoptatós melltartó, az eldobható melltartóbetét, hűsítő gyöngyökkel ellátott mellpárna, tejtároló zacskó, vagy edényke és a szoptatós párna ugyancsak megtalálható a Babakocsi futár eszköztárában.
2. A hozzátáplálást a gyermekorvosok 6 hónapos kortól ajánlják, de manapság már sokan elkezdik a kisbaba 4 hónapos kora körül. Érdemes figyelni a gyermeket, hogy mennyire lakik jól csupán az anyatejjel, vagy tápszerrel, van-e elég tejünk a baba napi szükséges étkezéseihez, érdemes tájékozódni és kikérni a védőnő, vagy gyermekorvos tanácsát és aztán eldönteni babánknak mikortól van más ételekre is szüksége, az anyatejen kívül. A legtöbben, hogyha megtehetik szeretik saját maguk elkészíteni a baba zöldség és gyümölcs pépeit, bár ez időigényes és csak frissen fogyasztva megfelelő a baba számára. Az üveges bébiételeket egyszerre, nagyobb mennyiségben is megrendelheted weboldalunkról, amik mindig kéznél lesznek, hogyha elfogy a saját készítésű, illetve praktikusabb egy utazás, kirándulás alkalmával, hiszen hosszabb ideig jó a szavatossága. A hozzátápláláshoz rengeteg kiegészítőt biztosítunk, hogy a folyamat még gyorsabb és foltoktól mentes lehessen! Őket ITT találjátok!
3. Ugyancsak fontos téma a folyadékpótlás! A webáruházunkban megtalálható babavizet az anyatejes babáknál nem kell alkalmaznunk, viszont tápszer után mindenképpen kínáljuk meg vízzel a gyermeket. A hozzátáplálás idejétől pedig folyamatosan figyeljük a kicsit, többször kínáljuk meg őt vízzel, hiszen nem tudja még jelezni, hogy éhes, vagy szomjas-e. Sajnos sok kórházban adnak (cukrozott) teát az újszülöttnek, ám erre semmi szükség. Adhatunk neki babateát, cukor nélkül, babavizet, vagy visszahűtött, forralt vizet egyaránt. A víz a legjobb folyadékpótló, az a legszerencsésebb, hogyha a babának már a legelejétől ezt adjuk, mert így később kevésbé lesz gondunk azzal, hogy a gyermek az ízfokozókkal, mesterséges adalékokkal telepakolt szomjoltóhoz ragaszkodik. Remélhetőleg… :)
4. Az önálló evés és ivás elsajátítása igazán nagy kaland lehet egy gyermek életében. Ehhez gyermekbarát műanyag, szilikonos, lekerekített oldalakkal rendelkező evőeszközöket biztosítunk számára. Keressétek őket ITT! Előkéink és 6 hónapos kortól használható etetőszékeink is segítenek, hogy a gyermek kibontakoztathassa eme tudományát és minél nagyobb örömét lelje a falatozásban. Nekünk pedig csak annyi a dolgunk, hogy a számára legtáplálóbb, friss, és egészséges ételeket pakoljuk elé. A zöldség és gyümölcspépek elkészítéséhez ITT található robotgépeink lesznek segítségedre.
5. A jóízű falatozás után pedig nem marad más hátra, mint eltakarítani a romokat. Ehhez kapcsolódó, sterilizáló és higiéniai eszközeinket ITT találjátok!
+ 1 Tipp: A baba étkezése után, figyeljünk arra, hogy ne tegyük őt rögtön ágyba, hiszen a szervezete az emésztésre koncentrál, így nem fog tudni hamar mély álomba merülni. Játszunk még vele kicsit, mondókázzunk vele, vagy olvassunk neki könyvet, tehát válasszunk olyan játékot, ami nem pörgeti fel annyira, hogy ne tudjon utána pihenni, vagy ne köszönjön vissza a megevett étel egy része…
Jó étvágyat kívánunk babáitoknak!