Hogyha babád biztonságáról van szó...
A megszületése előtt, közvetlenül utána, amikor járni tanul, vagy amikor már bringázik. Az úton, vagy a négy fal között is megtörténhet a baj... Hogyan készüljek föl?
Segítünk!
1. A termékek biztonságáról már ejtettünk szót az autósülés és babakocsi választásáról szóló cikkben, viszont most megpróbáljuk részletesebben átjárni a kérdéskört. Hiszen gyermeked biztonságáért már akkor is tehetsz, amikor még csak a pocakodban van, hiszen a magzatnak is szüksége van védelemre. Ennek okáért ajánlja, vagy nem ajánlja a nőgyógyász a terhes vitaminokat. Természetesen, mi nem vagyunk ehhez értő szerv, így csak vásárlóink történeteire tudunk hivatkozni, tehát arra, hogy mindenki hallgasson a saját megérzésére, édesanyja, idősebb nővér tanácsára, a saját védőnőjére, vagy orvosára és szedje azt, amit jónak lát. Természetesen egyes vitaminok, mint pl. a folsav, vas, vagy magnézium elengedhetetlenek, de azért nem kell túlzásba esni. Amíg a baba a pocakban van figyeljünk egészségünkre, sportoljunk visszafogottan és tegyünk mindent úgy, ahogyan számunkra és babánk számára kényelmes. Az autós utazásokhoz szerezzünk be övterelőt, ami az utat a kismamának kényelmessé, a magzatnak pedig biztonságossá teszi.
2. Amikor a baba kibújik a hosszú ideig megszokott környezetéből, azaz az édesanya pocakjából, az első, amit tehetünk, hogy vigyázunk a higiéniára, hiszen a baba szervezete még nem áll készen a különböző baktériumok és fertőzések legyőzésére. Vigyünk a kórházba fertőtlenítő kendőt, mikrohullámú sterilizálót, illetve sterilizáló folyadékot. Figyeljünk rá, hogy a kórházba bevitt babaholmik az előírás szerint ki legyenek mosva és vasalva, ne felejtsük el ezt a lépést kihagyni, hiszen a boltban leakasztott, mások által összefogdosott textíliák használata a baba körül nem javasolt. Higiéniai termékeinket ITT találjátok!
3. Hogyha a baba már otthon élvezi a család többi tagjának társaságát, és a hetek teltével többször indulunk útnak, figyeljünk rá, hogy a nagy sietség, vagy a bömbölő gyermek mellett is ugyanúgy elvégezzük a szükséges biztonsági feladatokat. Például rögzítsük megfelelően a feltétet a babakocsira, kössük be szakszerűen az autósülést, autóshordozót és a babát a termékekbe. A nagyobb gyermekek sokszor nem szeretik, hogyha bekötjük őket a babakocsiba, hiszen az korlátozza mozgásukat, de sose engedjünk nekik, ugyanis egy forgalmas utcán, lépcsőn, járdaszegélyen nagyobb baleset is érheti gyermekünket, mint gondolnánk. A babakocsi és autósülés biztonsági témáról bővebben ITT ITT és ITT olvashattok!
4. A baba az első időszakban igazából ott marad, ahová letesszük, így arra kell figyelnünk, hogy a kis kuckója biztonságos legyen számára. A kiságyba helyezzünk puha rácsvédőt, ne tegyünk köré plusz takarót, plüssállatot, amit magára húzhat és esetleges fulladást okozhat számára. A pelenkázón, fürdetés közben ne hagyjuk őrizetlenül és szerezzünk be légzésfigyelőt, illetve bébiőrt. Óvjuk őt a hirtelen hidegtől, melegtől, a szobájában akkor szellőztessünk, amikor a babát kivittük onnan. A termékeket az előírás szerinti súly és korhatárig használjuk, illetve ne szereljük meg őket saját kezűleg meghibásodásuk után, mert ez a baba biztonságát veszélyeztetheti. Minden egyéb esetben járjunk el a gyermekorvos, a védőnő tanácsainak, illetve a megvásárolt termékek biztonsági előírásainak megfelelően!
5. A lakást érintő nagyobb biztonsági felkészültség akkor lép életbe, hogyha a baba kúszni, mászni, majd járni kezd. A legelső momentum, amikor a szülők mindent elpakolnak, amit a baba a földön kúszva elérhet és veszélyes lehet számára. Az alsó polcokról, a földről pakoljunk el és a földre helyezett virág kaspókat is érdemes magasabb helyre tenni, főleg, hogyha a virág veszélyes, hiszen a baba a szájába veheti. Később vásároljunk konnektorvédőt, becsapódásgátlót, ajtózárakat, biztonsági ajtórácsot, amikkel lezárhatjuk pl. a konyhaszekrényeket, megakadályozhatjuk, hogy a gyermek lepotyogjon a lépcsőn, vagy olyan helyiségekbe menjen be, ahol veszély érheti. Ezek az apró termékek segíthetnek a mindennapos, apró balesetek elkerülésében, amik otthon érhetik a babát. Őket ITT találod!
6. Amikor a gyermek már szalad, triciklit használ és rohamosan nő a mozgásigénye, önálló szabadsága, sok dologra oda kell figyelnünk biztonságát illetően. Amiben mi segíteni tudunk, az az, hogy termékeinkhez a megfelelő, szakszerű előírásokat biztosítjuk, hogy a gyermek nagyobb biztonsággal használhassa őket. Webáruházunk termékei között nagyon szeretik a legújabb Infoszalagot, amire gyermekünk adatait és saját elérhetőségünket írhatjuk, hogyha nagyobb közösségbe indulva a gyermek messzebbre menne mellőlünk és valaki megtalálja, hamarabb visszatalálhasson hozzánk. Éjjeli fényeink, gyermek hallás védőink, ajtórácsaink, vízszűrőnk és az ágyra helyezhető leesésgátlóink már a nagyobb gyermekek védelmét is szolgálják. Biztonsági termékeinket ITT találjátok!
+ 1 tipp: Természetesen nem kell, hogy minden szülő halálra aggódja magát, ha gyermeke biztonságáról van szó. Sajnálatos módon vannak olyan balesetek, amiktől nem tudjuk megóvni gyermekünket, de az is biztos, amit nagyanyáink mondtak régen: Sokszor a saját kárán tanulja meg a gyerek… Így, ha egyszer-kétszer odacsípi ujjacskáit az asztalfiókkal, lehet, hogy harmadszorra már nem lesz annyira érdekes a fiók tartalma. Fontosak és sokat segítenek az apróbb termékek beszerzése, amikkel körülvehetjük gyermekünket, de törekedjünk arra, hogy mi se aggódjuk túl a dolgokat és boldogan, önfeledten tölthessük együtt az időt családunkkal!